آیا میدانید با اوزون درمانی میتوانید بسیاری از دردهای خود را بهبود ببخشید!

تهران، خیابان ستارخان، خیابان پاتریس لومومبا، پلاک 7 دکتر علی قربانخانی

تلفن تماس : 445 28 661-021 146 46 46 0935

مصرف ویتامین و مکمل ها

مکمل ها را همراه چای یا قهوه مصرف نکنید. نوشیدنی هایی مانند چای یا قهوه حاوی فلاونوئیدها و ترکیبات دیگری هستند که باعث کاهش جذب برخی از مواد معدنی می شوند.

•   مواد مغذی محلول در چربی را به همراه غذاهای چرب مصرف کنید.

ویتامین های A و D و E  و K، همچنین کوآنزیم Q10، لوتئین و زیزانتین محلول در چربی هستند. اگر آنها را همراه غذاهای چرب مصرف کنید، بهتر جذب می شوند.
• داروهای نسخه ای را همراه مکمل ها مصرف نکنید. البته برای این قانون استثناهایی هم وجود دارد، اما در حالت کلی بهتر است داروهای نسخه ای را با مکمل ها مصرف نکنید. بهتر است در مورد مصرف داروهای نسخه ای و مکمل ها با پزشک مشورت کنید.

به یاد داشته باشید که مکمل ها زمانی تاثیرگذار خواهند بود که به طور مرتب مصرف شوند.

برنامه ریزی برای مصرف مکمل ها

مصرف مکمل ها، روش موثری در تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن است و زمان بندی مناسب برای مصرف جهت اطمینان از اثر بخشی آنها اهمیت بسیار دارد.

 

چرا مکمل های مختلف باید در زمان های متفاوتی از روز مصرف شوند؟

برای جذب بهتر برخی از ویتامین ها یا مکمل ها باید آنها را همراه با غذا مصرف کرد. اما برخی دیگر از آنها باید با معده خالی مصرف شوند.

 

کدام مکمل باید صبح ها قبل از خوردن صبحانه مصرف شود؟

توصیه می شود مکمل SAMe یا اس-آدنوزیل متیونین با معده خالی حداقل نیم ساعت قبل از خوردن صبحانه مصرف شود. دوز بعدی این مکمل را زمانی استفاده کنید که معده شما خالی باشد یا حداقل یک ساعت از صرف غذا گذشته باشد. به یاد داشته باشید که نباید این مکمل را بلافاصله قبل از خواب مصرف کنید، چرا که باعث افزایش انرژی شما می شود و مصرف آن قبل از خواب باعث می شود نتوانید خواب راحتی داشته باشید.

کدام مکمل را باید همراه صبحانه مصرف کرد؟

مکمل ها و ویتامین هایی مانند مولتی ویتامین های روزانه، ب کمپلکس، ویتامین های E و C و … را می توانید همراه صبحانه مصرف کنید. مصرف آنها نه تنها به شما کمک می کند تا بتوانید روز خود را به خوبی آغاز کنید، بلکه زمان صرف صبحانه، بهترین زمانی است که می توانید مصرف ویتامین ها و مکمل ها را به خاطر بیاورید، چرا که همه ما غالبا صبحانه را در منزل خود صرف می کنیم.

همچنین ویتامین های گروه ب که در مولتی ویتامین و ب کمپلکس وجود دارند، به تبدیل غذا به انرژی لازم برای سلول های بدن کمک می کنند. اما لازم است در مورد مصرف آنها محتاط باشید. به عنوان مثال، در صورتی که مولتی ویتامین شما حاوی آهن باشد، نباید به همراه کلسیم مصرف شود. چرا که کلسیم در جذب آهن اختلال ایجاد می کند.

اگر مولتی ویتامین حاوی آهن را به همراه صبحانه میل می کنید، بهتر است کلسیم را همراه وعده های غذایی دیگر مانند ناهار یا شام مصرف کنید. ویتامینC  نیز به افزایش جذب آهن کمک می کند، بنابراین می توانید آب پرتقال را با صبحانه میل کنید یا مکمل ویتامین C را همراه آهن مصرف کنید.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *