آیا میدانید با اوزون درمانی میتوانید بسیاری از دردهای خود را بهبود ببخشید!

تهران، خیابان ستارخان، خیابان پاتریس لومومبا، پلاک 7 دکتر علی قربانخانی

تلفن تماس : 445 28 661-021 146 46 46 0935

مصرف مکمل ها

 

زمانبندی مصرف مکمل ها

مصرف مکمل ها و ویتامین ها تنها زمانی موثر هستند که ترکیبات آنها به خوبی جذب شود. ممکن است مکمل ها یا ویتامین هایی که مصرف می کنید، بهترین محصولاتی باشند که در بازار وجود دارند اما اگر آنها را در زمان نامناسب، همراه غذاهای نامناسب یا برخی داروها مصرف کنید، ممکن است جذب آنها تحت تاثیر قرار گیرد و ترکیبات مغذی آنها به طور کامل جذب نشوند.

بهبود نحوه مصرف مکمل ها

در این مقاله، نکاتی جهت برنامه ریزی بهتر برای مصرف مکمل ها ارائه شده است.

•  مواد معدنی را همراه غذا مصرف نکنید. مواد معدنی مانند منیزیوم، با معده خالی بهتر جذب می شوند. درصورتی که آنها را همراه غذا مصرف کنید، ممکن است ترکیبات و مواد معدنی موجود در غذا با مکمل تداخل پیدا کرده و جذب آن کاهش پیدا کند.

•  آهن را همراه کلسیم مصرف نکنید. مصرف همزمان این مواد معدنی باعث می شود آنها با هم ترکیب شوند و جذب شان کاهش پیدا کند. بهتر است آهن را با ویتامین C مصرف کنید تا بهتر جذب شود، اما نباید آن را همراه مواد معدنی دیگر مصرف کنید.

• بهترین زمان برای مصرف مکمل روی ۱ ساعت قبل یا ۲ ساعت بعد از غذا می باشد. اما متاسفانه برخی مشکلات گوارشی پیدا می کنند که در اینصورت بهتره همراه غذا مصرف شود. بهتر است بین مصرف مکمل زینک با سایر مکمل ها از جمله آهن و کلسیم چند ساعت فاصله باشد.

•   تمام داروهای مربوط به کم کاری تیروئید باید به تنهایی و با فاصله از مصرف غذا، مکمل ها و سایر داروها مصرف شوند. تمام داروهای مربوط به کم کاری تیروئید باید با معده خالی مصرف شوند. داروهای مربوط به کم کاری تیروئید تداخلات دارویی نسبتاً زیادی را به دنبال دارد و به دلیل دارا بودن ترکیبات حاوی آلومینیوم که جذب گوارشی را کاهش می دهد رعایت فاصله حداقل شش ساعته بین مصرف این دارو و ترکیبات آلومینیوم توصیه می شود .درمورد برخی از داروها مانند قرص آهن و املاح کلسیم رعایت حداقل چهار ساعت فاصله مصرف بین دارو های کم کاری تیروئید و این داروها ضروری می باشد

•  کلسیم را شب ها مصرف کنید.

 

تحقیقات نشان داده اند که بهتر است کلسیم قبل از خواب مصرف شود.


 

 

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *