آیا میدانید با اوزون درمانی میتوانید بسیاری از دردهای خود را بهبود ببخشید!

تهران، خیابان ستارخان، خیابان پاتریس لومومبا، پلاک 7 دکتر علی قربانخانی

تلفن تماس : 445 28 661-021 146 46 46 0935

مصرف مکمل ها

چرا مکمل های مختلف باید در زمان های متفاوتی از روز مصرف شوند؟

برای جذب بهتر برخی از ویتامین ها یا مکمل ها باید آنها را همراه با غذا مصرف کرد. اما برخی دیگر از آنها باید با معده خالی مصرف شوند.

 

کدام مکمل باید صبح ها قبل از خوردن صبحانه مصرف شود؟

توصیه می شود مکمل SAMe یا اس-آدنوزیل متیونین با معده خالی حداقل نیم ساعت قبل از خوردن صبحانه مصرف شود. دوز بعدی این مکمل را زمانی استفاده کنید که معده شما خالی باشد یا حداقل یک ساعت از صرف غذا گذشته باشد. به یاد داشته باشید که نباید این مکمل را بلافاصله قبل از خواب مصرف کنید، چرا که باعث افزایش انرژی شما می شود و مصرف آن قبل از خواب باعث می شود نتوانید خواب راحتی داشته باشید.

کدام مکمل را باید همراه صبحانه مصرف کرد؟

مکمل ها و ویتامین هایی مانند مولتی ویتامین های روزانه، ب کمپلکس، ویتامین های E و C و … را می توانید همراه صبحانه مصرف کنید. مصرف آنها نه تنها به شما کمک می کند تا بتوانید روز خود را به خوبی آغاز کنید، بلکه زمان صرف صبحانه، بهترین زمانی است که می توانید مصرف ویتامین ها و مکمل ها را به خاطر بیاورید، چرا که همه ما غالبا صبحانه را در منزل خود صرف می کنیم.

همچنین ویتامین های گروه ب که در مولتی ویتامین و ب کمپلکس وجود دارند، به تبدیل غذا به انرژی لازم برای سلول های بدن کمک می کنند. اما لازم است در مورد مصرف آنها محتاط باشید. به عنوان مثال، در صورتی که مولتی ویتامین شما حاوی آهن باشد، نباید به همراه کلسیم مصرف شود. چرا که کلسیم در جذب آهن اختلال ایجاد می کند.

اگر مولتی ویتامین حاوی آهن را به همراه صبحانه میل می کنید، بهتر است کلسیم را همراه وعده های غذایی دیگر مانند ناهار یا شام مصرف کنید. ویتامینC  نیز به افزایش جذب آهن کمک می کند، بنابراین می توانید آب پرتقال را با صبحانه میل کنید یا مکمل ویتامین C را همراه آهن مصرف کنید.

کدام مکمل ها باید قبل، بعد یا همراه ناهار مصرف شوند؟

اگر تصور می کنید که زمان صرف ناهار، بهترین زمان برای مصرف مکمل هاست، می توانید مولتی ویتامین، ب کمپلکس، ویتامین های E وC  یا ویتامین های دیگر را با ناهار مصرف کنید. این مهم است که ویتامین ها و مکمل ها را به همراه غذا مصرف کنید تا راحت تر هضم و جذب بدن شوند. به خاطر داشته باشید مکمل کلسیم را همراه مولتی ویتامینی که حاوی آهن است، مصرف نکنید.

چه مکملی باید قبل، بعد یا همراه شام مصرف شود؟

می توانید مکمل کلسیم را قبل از شام یا چند ساعت پس از شام و قبل از خواب مصرف کنید. بهتر است دوزهای مصرفی مکمل کلسیم کوچک باشند تا آسان تر جذب بدن شوند. نوع مکمل کلسیمی که مصرف می کنید، مشخص می کند که باید آنها را به همراه غذا، میان وعده یا با معده خالی مصرف کنید.

کربنات کلسیم برای جذب بهتر، باید به همراه غذا مصرف شود. مکمل کربنات کلسیم را می توانید در طول روز همراه ناهار یا شام مصرف کنید. از طرف دیگر سیترات کلسیم را می توانید همراه غذا یا بدون آن مصرف کنید، چرا که به غذا یا اسید معده برای جذب آن، نیازی نیست. سیترات کلسیم را می توانید قبل از خواب با معده خالی یا در طول روز بین وعده های غذایی مصرف کنید. سعی کنید به جای اینکه برای مصرف سایر ویتامین ها و مکمل ها تا موقع شام صبر کنید، آنها را در طول روز مصرف کنید و از فواید آنها لذت ببرید

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *