آیا میدانید با اوزون درمانی میتوانید بسیاری از دردهای خود را بهبود ببخشید!

تهران، خیابان ستارخان، خیابان پاتریس لومومبا، پلاک 7 دکتر علی قربانخانی

تلفن تماس : 445 28 661-021 146 46 46 0935

درمان آرتروز با استفاده از اوزون تراپی

درمان آرتروز با اوزون تراپی

درمان آرتروز با اوزون تراپی :

یکی از موثر ترین کاربردهای گاز ازن در پزشکی استفاده از آن جهت کنترل درد و همچنین جلوگیری از پیشرفت آرتروز زانو است.
ازن تراپی از دو طریق به بیمار کمک می کند.اول اینکه خواص ضد دردی و ضد التهابی دارد و به عنوان یک عامل کاملا شناخته شده و موثر درد بیمار را بهبود می بخشد و تا حدود بسیار زیادی توانایی های از دست رفته به واسطه درد را به بیمار باز خواهد گرداند.
دوم و مهمتر این که برخلاف دیگر درمان های ضد درد که فقط خاصیت مسکن و التیام دهنده دارند،ازن با اکسیژن رسانی بهتر غصروف و مفصل از گسترش بیماری و تخریب بیشتر مفصل جلوگیری خواهد کرد.
تشخیص اینکه چه کسی مورد مناسبی برای انجام ازن تراپی است با پزشک معالج خواهد بود.پس از معاینه و مشاوره در صورت مناسب بودن فرد تعداد جلسات و روند درمان برای بیمار توضیح داده خواهد شد.
لازم به ذکر است ازن تراپی زانو در مقایسه با روش های تعویض مفصل زانو و جراحی برای پزشک و بیمار خطر بسایر کمتری دارد،اقتصادی تر است و طول درمان کوتاه تری دارد.

مهمترین نشانه آرتروز زانو

مهمترین مشخصه آرتروز،تخریب تدریجی غضروف مفصلی است.قسمت دو انتهای هر استخوان،از غضروف که بافتی است انعطاف پذیر ساخته شده است.با شروع بیماری آرتروز زانو،غضروف انتهای تحتانی استخوان فمور (ران) و غضروف قسمت فوقانی استخوان درشت نی به تدریج دچار تغییرات تخریبی (دژنراتیو)می گردد.به همین ترتیب در گیری و آسیب غضروف کشکک به آرتروز این ناحیه منجر می شود ؛بنابراین آرتروز مفصل زانو در دو ناحیه تیبیوفمورال (مفصلی که بین استخوان ران و ساق ایجاد می شود)و مفصل کشککی-رانی می تواند ایجاد شود.علت اصلی تخریب غضروف در بیماری آرتروز،عدم وجود عروق خونی جهت تغذیه این ناحیه می باشد.و از طرفی غضروف مفصلی فاقد عصب است و به هنگام آسیب دردی حس نمی شود که همین مسئله زمینه تخریب بیشتر را فراهم می کند.البته تغذیه غضروف از طریق غشاء سینوویوم و حرکات مفصل انجام می شود.

ازن درمانی برای انواع مختلفی از دردهای اسکلتی مثل دردهای مفاصل و آرتروز زانو مفید است.

با استفاده از روش ازن درمانی ترکیبی از ازن ،پروکائین ، ویتامین بی ۱۲ و مواد دیگر در بافت های نرم یا لیگامنت ها یا تاندون هایی که به استخوان زانو درد یا مفاصل دیگر متصل شده است تزریق می شود . این تزریق در مفصل متورم انجام می شود و باعث درمان تورم و سپس افزایش جریان خون می شود و رسوبات فیبری را تحریک می کند تا باعث شود سلولها با کمک این رسوبات بافت های مفصل آسیب دیده را ترمیم کنند . میزان بالایی از مواد غیر فعالی که در اتم های اکسیژن موجود در ازن پیدا شده است زمانیکه با مواد مفید و بی خطر ازن ترکیب شوند بی خطر هستند و باعث درمان آرتروز و التهابات مفاصل می شوند و می تواند به عنوان یک عامل تاثیر گذار محسوب شود .

اگر چه عوامل تاثیر گذار دیگری هم وجود دارند که می توانند استفاده شوند اما ازن ماده ای است که ۳ مزیت نسبت به مواد دیگر دارد.

۱- بسیار راحت تر از مواد دیگر است و درد کمتری ایجاد می شود.

۲-به دلیل اینکه ازن یک گاز است در محل آسیب دیدگی پخش می شود و هیچ ناحیه ای وجود ندارد که ازن به آن نرسیده باشد و به تدریج باعث درمان می شود.

۳- ازن هیچ عوارض جانبی را برای بیماران ایجاد نمی کند،بسیار مطلوب تر از مواد اسکلروسینگ (sclerosing )دیگر است.
@ozonedarmani

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *